Dětské náušnice - Vše co byste měli vědět

Narodila se Vám holčička a brzy nastane chvíle, kdy budete chtít ozdobit její ouška roztomilými náušničkami.

 

Propíchnutí oušek a následná péče

 

Kdy je nejvhodnější doba pro propíchnutí oušek mého miminka?

 

Většina dětských lékařů doporučuje vyčkat s propíchnutím oušek do doby, než je miminko řádně očkováno Hexavakcínou a tím pádem chráněno proti tetanu.

 

Optimální doba propíchnutí oušek je tedy okolo 3 měsíců věku dítěte. Samozřejmě můžete vyčkat i déle. Je však dobré mít na paměti, že čím je dítko starší, tím je více pohyblivější, zvídavější a propíchnutí oušek nemusí tím pádem proběhnout úplně hladce.

 

Ouška miminka nikdy nepropichujeme sami, ale vždy se svěříme do rukou odborného lékaře.

 

Velmi rychlé, efektivní a bezbolestné řešení je propíchnutí dětských oušek nastřelením, které provede dětský lékař. Nastřelením se vpraví do ouška speciální náušnička z chirurgické oceli.

Následná výměna za náušničky zlaté proběhne v době 1-2 měsíců po nastřelení.

 

O čerstvě propíchnuté ouško pečujeme minimálně. Pokud je však manipulace nutná, postupujeme velmi opatrně. Je důležité si řádně umýt  a dezinfikovat ruce. Nepoužíváme žádné krémy ani roztoky, náušničky zbytečně neprotáčíme. Lehké začervenání je v první chvíli po nastřelení normální reakcí kůže oušek. V případě jakýchkoliv pochybností je vždy vhodné vyhledat lékaře.

 

 IMG_8590mj

 

 

Výběr prvních dětských náušniček

 

První náušničky pro svoji princeznu vybíráme s láskou. Každá maminka se na tuto událost velmi těší.

 

Výběr prvních náušniček je překrásnou vzpomínkou na dětství uchovávající památku na celý život. 

 

Náušničky je vhodné vybírat velmi pečlivě. Materiál, z kterého jsou dětské náušnice vyrobeny, by měl být vhodný pro miminka a nezpůsobovat alergické reakce či další zdravotní potíže. Tvar náušniček by měl působit v oušku příjemně. Hrany by měly být oblé, aby se o ně miminko neporanilo. Barva kamínků je zcela na preferenci rodičů. Kamínky lze vybírat také dle barevné typologie miminka. 

 

černobílá

 

 

Volba vhodného zapínání prvních dětských náušniček

 

Při volbě vhodného zapínání je důležité, pro jak malé miminko jsou náušničky určeny. 

Zapínání je voleno s ohledem na ochranu zdraví miminka a nebezpečí ztráty šperku.

 

BRIZURKA 

 

Tento typ zapínání je vhodný při pořizování prvních náušniček pro malou princeznu, náušnička se zapíná směrem dopředu, kde se brizurka pevně zahákne do očka, tento typ náušniček je velmi odolný proti otevření a následné ztrátě.

 

KLAPKA      

 

Tento typ zapínání je vhodný pro starší holčičky ve věku od 6 let, náušnička se zapíná směrem dozadu, kde se zaklapne a klapka brání znovuotevření náušničky, tento způsob však není tak pevný, jako při uzavření náušničky na brizurku, proto je pro miminka nevhodná.

 

BALÓNEK  

 

Tento typ zapínání je vhodný pro miminka od věku 6 měsíců, zapínání je velmi bezpečné a nedochází ke ztrátě šperku, avšak může být při odpočinku miminka nepohodlný a tlačit zezadu do ouška.

 

 

 

 

Zpět do obchodu