Péče o zlaté dětské šperky

Péče o zlaté dětské šperky

Při denním nošení zlatých šperků jsou náušničky náchylné k různým oděrkám, skrábancům, ztratí svůj lesk a někdy také zlato začne oxidovat - měnit svojí barvu v místě doteku s lidskou kůží.

 

Černání zlatých dětských náušnic

Při změně barvy zlata v místě doteku s lidskou kůží nepanikařte, nejedná se o žádnou vadu šperku nebo zlata, ale zabarvení je jen na povrchu náušničky. Zabarvení v místě dětského lalůčku je velmi častá situace. Není to vada náušnic nebo zlata, ale reakce zlata na níže vypsané podněty. Tato změna barvy ničemu nevadí a neškodí. Pokud se to stane právě s Vašimi náušničkami, lze je nechat vyčistit v kterémkoliv dostupném zlatnictví nebo lze poslat i na naši adresu a my je profesionálně vyčistíme. 

 

Pokud však začne reagovat nikoliv zlato, ale dětské ouško otokem či infekcí, může se jednat o alergickou reakci na zlato. V tom případě by se náušničky měly vyndat a pořídit náušničky z jiného nealergického kovu.

 

Proč se tak děje?

Hlavní vliv na tento proces oxidace je používání kosmetických přípravků, očkování, podávání léků, teplota, infekt v těle dítěte, někdy i agresivnější pot, alergie. To vše má vliv na zabarvení zlata v místě dírky. 

Jako výrobce zlatých dětských šperků je naše firma registrována u Puncovního úřadu České republiky. Všechny náušničky jsou opatřeny puncem, jenž zaručuje pravost materiálu, z kterého vyrábíme. Náušničky vyrábíme z kvalitního žlutého (AU 585/1000), nebo z bílého 14 karátového zlata a splňují přísné normy.

Zpět do obchodu